Sdílejte

Pozvánky

V Praze začala politologická konference

04.09.2023

V Praze na půdě Univerzity Karlovy začala dnes prestižní politologická konference, kterou pořádá Evropské konsorcium pro politický výzkum (ECPR). Na organizování akce se spolupodílí i odborníci z Národního institutu SYRI. Konference končí v pátek.

„Konference ECPR je prestižní akcí, na kterou dorazí 2300 účastníků z celého světa. V rámci politologie a mezinárodních vztahů jde o top akci,“ říká David Jágr z Národního institutu SYRI, který je členem přípravného výboru konference.

Konference, která má celkem 64 sekcí, se účastní hned několik odborníků SYRI. Petra Guasti, která v rámci institutu vede výzkumnou skupinu zaměřenou na polarizaci společnosti, vystoupí v rámci panelu zaměřeného na budoucnost na populismu. 

Evropské konsorcium pro politický výzkum  je klíčovou evropskou asociací sdružující akademické instituce, výzkumníky a studenty v oblasti politologie a mezinárodních vztahů. Její výroční konference (ECPR General Conference), jejíž organizací je vždy pověřena konkrétní univerzita nebo vysoká škola, patří k největším a nejvýznamnějším ve výzkumu politiky na světě. 

ECPR General Conference, Charles University, 4 – 8 September 2023